لیست‌های تقلبی | به نام اصلاحات به کام اصولگرایان

فضای مجازی فارغ از کارکردهای موثر و غیرقابل چشم پوشی اش، بستر بسیار مناسب انتشار شایعه است. از زمان انتشار لیست شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان، روزی نیست که در فضای مجازی با نام‌های لیست امید و یاران هاشمی و … اسامی مختلفی منتشر نشود. لیست‌هایی که اگرچه از افراد شایسته نیز بهره مند هستند لکن تقلبی است و چه از روی نادانی و چه از روی عناد به کام اصولگرایان و رقیب کار می کنند.

پرواضح است که اگر تشتت آرا در بین کاندیداهای اصلاح طلبان به وجود بیاید، دودش جز در چشم این جناح نخواهد رفت و مستقیما موجب رای آوری اصولگرایان می شود. تجربه انتخابات ۹۲ نشان داد که مردم در آن انتخاباتی پیروز می‌شوند که به همه لیست رای دهند. اگر در همین انتخابات مجلس مردم از رای دادن به آقای هاشم زائی به عنوان آخرین نماینده، کم‌کاری کرده بودند به جای او ،حدادعادل که امروز ادای اصلاحات را در پخش ویدئو درمی‌آورد در مجلس حضور داشت. همین فرضیه در خصوص چهره‌هایی نظیر بهاره آروین و … نیز محتمل است.

انتشار لیست‌های موازی اگرچه از رای افراد نام آشنای لیست اصلاحات نمی‌کاهد اما ظلم بزرگی به سایر افراد متخصصی چون حقانی و مهرعلیزاده است که به خاطر لیست کنار رفته‌اند.
آنچه به نظر می‌رسد این است که فارغ از تمامی انتقادات و ایجاب بازنگری در ساختار شورای سیاست گذاری و مکانیسم‌های انتخاب افراد برای لیست و … مهمترین وظیفه مردم در این انتخابات، چون سال ۹۲ رای دادن به تمام لیست است که این مهم قطعا با انتخاب لیست‌های مشابه با تغییر برخی افراد میسر نمی‌شود.

در پایان پیشنهاد می شود که :
۱- شورای سیاست گذاری بودجه بیشتری را برای تبلیغات لیست اصلی بکار گیرد و اعلام نماید که از هیچ لیستی جز این حمایت نخواهد شد.
۲- صاحبان رسانه‌ها، فارغ از منافع سیاسی خویش فقط و فقط لیست مورد تایید شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان را منتشر و بر تقلبی بودن دیگر فهرست ها تاکید نمایند.
۳- اگر هنوز از افراد اصلاح طلب شاخص کسانی هستند که به نفع لیست انصراف نداده اند تا دیر نشده است وفاداری خویش را به شورا و این جبهه ضمن محفوظ دانستن انتقادات خود اعلام نمایند. قطعا این مهم تاثیرگذار خواهد بود.
امیدوار هستم در همین چندروز آینده اگرچه تمامی حواس ها معطوف به ریاست جمهوری است، اصلاح طلبان در تبلیغ لیست اصلی کم کاری نکنند و شاهد یک حماسه دیگری در روز جمعه باشیم.

روزنامه آفتاب یزد (+)
عکس از فیلم زن بدلی :))

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *